Kõrgekvaliteetsed suhkrudepilatsiooni tooted ja koolitus

T: (+372) 533 64 914 E: marika@pandhys.ee

Suhkrudepilatsioon – aastatuhandeid vana ilusaladus

Suhkrudepilatsioon – aastatuhandeid vana ilusaladus

Tihti on kosmeetikud, kuuldes suhkrudepilatsioonist, avaldanud imestust ja küsinud, kas tegemist on uue tehnikaga. Tegelikult on suhkrudepilatsioon üks vanimaid depilatsiooni liike ja tuntud juba Kleopatra aegadest.

Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika maadest alguse saanud protseduur on üle 4000 aasta vana. Seda tehnikat rakendati alguses meega depileerimisel ning hiljem kujunes sellest välja suhkruga depilatsioon.

 

Mida suhkrupasta sisaldab?

Suhkrupasta on 100% naturaalne ja soovi korral võivad maiasmokad seda isegi süüa. Depilatsioonipasta põhilisteks komponentideks on suhkur (glükoos) ja vesi. Kuna olemuselt on tegemist ebastabiilse materjaliga, mis reageerib väliskeskkonna niiskusele ja soojusele, on vaja lisada stabiliseeriv komponent. Hetkel on enamlevinud kaks erinevat võimalust. Paljud tootjad lisavad näiteks sidrunimahla, mis iseenesest muudab küll pasta natukene stabiilsemaks, kuid töötab vastu depilatsiooni põhilisele ideele. Karvade eemaldamise käigus soovime, et nahk oleks lõdvestunud ja poorid avatud, samas hape (kuigi looduslik) on vastupidise efektiga. Lisaks suurendab hape naha valgustundlikkust ja just seda soovime eelkõige suvel peale depilatsiooni teostamist vältida.

Samuti ei taga sidrunimahla lisamine nii stabiilset pasta koostist, nagu sooviksime. Nimelt on eesmärk ikkagi see, et kosmeetik saaks ühe suhkrupastapalliga teostada terve keha depilatsiooni.

Teiseks alternatiiviks sidrunimahla asemel on fruktoosi lisamine, mis annab suhkrupastale stabiilsuse ja mille plussiks on ka glükoosi molekulist veelgi väiksemad molekulid. Nimelt võimaldavad võimalikult väikesed molekulid suurendada suhkrupasta tihedust. Mida tihedam on mass, mida kasutame depileerimisel, seda paremini haakub see karvade külge ja võimaldab neid efektiivsemalt eemaldada.

Miks on suhkrudepilatsioon Eestis nii vähe levinud?

Kui tegemist on nii vana ja tuntud depilatsiooniliigiga, siis miks ei ole see laialdasemalt levinud? Miks ikkagi eelistavad kosmeetikud vahaga depileerimist?

Suhkrudepilatsioon on tehnilisem kui vahaga depilatsiooni teostamine, ja nõuab iluteenindajalt pikemat harjutamist, et suhkruga n.ö sõbraks saada. Teooria ja tehnika saab kosmeetik selgeks küll ühepäevase koolituse käigus, kuid sellele peab järgnema harjutamine 5-10  modelli peal, enne kui hakata teenust klientidele pakkuma. Oluline on, et iluteenondaja tunneks ennast kindlalt ja oskaks arvestada sellega, et suhkrupasta „käitub“ erinevalt, lähtudes keskkonna temperatuurist ja erinevatest kehapindadest, mida depileerime.

Ehk siis vahaga depileerimine  on  tehnika mõttes lihtsam  kosmeetikule, samas suhkrudepilatsioon on kordades meeldivam protseduur kliendile. Iluteenindaja jaoks on plussiks see, et suhkru puhul on materjali kulu väiksem. Nimelt üks suhkrupasta sobib terve keha depileerimiseks. Erinevate piirkondade jaoks ei ole vaja erinevaid pastasid. Õige tehnika puhul ei ole materjali kulu suurem kui vahaga depileerimisel, seega teenuse omahind iluteenindaja jaoks on sama.

Tegemist on pigem vaatenurgaga – kas vaatame teenindaja või kliendi seisukohalt.  Samas, tänases tiheda konkurentsiga ilusektoris on oluline, et kosmeetikud suudaksid eristuda ja pakkuda oma klientidele just neid teenuseid, mida kõikides teistes salongides ei pakuta.

Lisaks on suhkrudepilastioon ideaalne võimalus valmistada kliendi keha ette teisteks hoolitsusteks, mida võib teha koheselt peale depilatsiooni, kuna nagu juba varem mainitud trauma nahale on olematu. Näiteks võib koheselt peale säärte ja reite depilatsiooni teha tselluliidimassaaži (massaažimee või -suhkruga). Teine võimalus on teha erinevaid kehamähiseid või -maske, kuna kliendi nahk on kergelt kooritud ja poorid avatud – seega on hoolitsuste mõju märkimisväärselt suurem.

Sama kehtib ka näopiirkonna depilatsiooni puhul. Kliendile võib peale suhkrudepilatsiooni teostamist teha kerge massaaži ja panna näole toitva maski.

Kokkuvõttes annab suhkruga depilatsioon kosmeetikutele palju võimalusi kombineerida oma teenuseid ja eristuda konkurentidest, seega miks mitte nüüd, 4000 aastat hiljem avastada enda jaoks Araabia maade iidne saladus – suhkur!

Eelised – miks kasutada suhkrut depilatsiooni teostamisel:

  • Suhkrupasta ei ole kuum.

Pasta on kehatemperatuuriga, seega pole ohtu, et põletate kliente.

  • Ei kleepu naha külge.

Suhkur kleepub ainult karvade, mitte naha külge. Seega depilatsiooniprotsess ei too endaga kaasa nahatraumasid ja on kliendile vähem valulik. Ühtlasi aitab suhkur nahka protseduuri käigus õrnalt koorida ja vähendab karvade sissekasvamist. Ühte piirkonda võib korduvalt üle depileerida selleks, et ka kõige väiksemad karvakesed eemaldada.

  • Ei murra karvasid, puhas tulemus kestab kauem.

Suhkruga depileerimise tehnika on vastupidine vahaga depileerimisele. Ehk siis kanname seda peale karva kasvule vastupidises suunas ja eemaldame kasvu suunas. See omakorda hoiab ära karvade murdumise. Vahaga depilatsiooni puhul murdub keskmiselt 15-30% karvadest.

  • Ei tekita allergiaid ja on baktereid hävitav.

Suhkur on hüpoallergeen ja tema keemiline koostis ei soodusta bakterite arengut. Näiteks Esimese maailmasõja ajal kasutati suhkrut sõdurite haavade ravimisel ja nakkuste vältimisel.

  • Võimaldab eemaldada ka väga lühikesi karvu.

Suhkruga depileerimisel võivad karvad olla 1-3 mm pikad. Õige tehnika puhul ei ole nende eemaldamine probleem. Vahaga depileerimise puhul  on soovitatav karvade pikkus 5-10 mm. Aga kes on suvel valmis oma sääri või kaenlaaluseid nii karvaseks  laskma kasvada?

  • Kerge puhastada.

Suhkur on vees lahustuv. Seega on lihtne puhastada nii tööpindasid kui ka materjale.

  • Sobib ka väga tundliku nahaga ja isegi psoriaasiga klientidele.

Tekst: Esti Hutchins, Pandhy´s suhkrudepilatsiooni ametlik koolitaja Eestis ja Lätis

(Artikkel on ilmunud ka www.iluguru.ee veebilehel)

Kõik õigused kaitstud. Ühtegi www.pandhys.ee veebilehel olevat osa ei tohi reprodutseerida ega kasutada ühelgi kujul ega ühegi vahendiga, ei elektroonilise ega mehaanilisega, ilma Tallnail OÜ kirjaliku loata.